منظور از بتن اکسپوز با کیفیت

برای اینکه اطلاعات جامعی درباره ی یک محصول ساختمانی مانند بتن اکسپوز کسب کنیم. بهتر است از جنبه های مختلفی آن را مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا باید نگاهی به کاربردهای آن داشته باشیم. سپس ببینیم که در چه موقعیت ها و بخش های سازه ای می توان آن را به کار برد. جنبه بعدی بررسی از نظر نحوه تولید و ساخت این متریال می باشد. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

همانند مرحله اجرا و نصب بتن اکسپوز که باید موارد و نکاتی را بررسی کرد، در هنگام تولید نیز باید به استانداردهای لازم توجه شود. از آن جایی که بتن اکسپوز ترکیبی از مواد اولیه مختلفی است، باید با نسبت های مشخص و دقیق و در مدت زمان معینی باهم مخلوط شوند.

قالب بندی بتن اکسپوز

چگونگی ساخت بتن اکسپوز

 

برای ساخت بتن اکسپوز در مرحله اول باید سیلیس را با آب مخلوط کنیم. و این مواد را به اندازه ای با هم ترکیب کنیم تا به شکل دوغاب درآید. سپس نوبت به مخلوط کردن سایر مواد اولیه می رسد. تا فرایند اختلاط بتن اکسپوز آغاز شود. بنابراین در این بخش سیمان و آهک و سیلیس را به صورت خشک با هم آمیخته و مخلوط می کنیم. اختلاط این مواد به صورت خشک و جدای از اختلاط تر آب و سیلیس صورت می گیرد.

ترکیب متریال

برای مخلوط کردن این دو ترکیب تر و خشک بتنی، باید آن ها را در میکسرهای مخصوصی برای مدت زمان مشخصی قرار دهیم تا به خوبی آن ها را با یکدیگر ترکیب کند. تا به این شکل ذرات و مواد آن کاملا در یکدیگر آمیخته شوند. پس از آن می توان این دو ترکیب را با هم مخلوط کرد. به این صورت که درون قالب های مخصوص و معین که از پیش برای ساخت پنل های پیش ساخته بتن اکسپوز در کارخانه ها اختصاص یافته اند، ریخته شوند.

برای انجام این کار، نیاز است قالب های بتن اکسپوز برای خط برش تهیه شوند. به این ترتیب می توانیم پس از محکم شدن و سفت وبسته شدن بتن اکسپوز، آن را به آسانی برش داده و جدا نماییم. همچنین میزان رطوبت محیط و درجه حرارت را نیز باید بسنجیم. به این ترتیب این سازه می تواند به صورت ایده آل ساخته شود.

نمای داخلی با بتن اکسپوز- بتونیکا

کیفیت و قوام بتن

نکته دیگر آن است که برای آن که بتن اکسپوز بتواند کیفیت و قوام بالای خود را حفظ کند، لازم است که پیش از آن که وارد خط تولید شوند، مواد اولیه از لحاظ کیفی مورد ارزیابی قرار بگیرند. کیفیت آن ها چک شود و اگر از لحاظ کیفی دچار مشکلی و ایرادی باشند، آن ها را از خط تولید بتن اکسپوز خارج نماییم.

میکروسمنت با نمای بتن اکسپوز

سخن نهایی

چرا که ممکن است موارد اولیه در طول زمان دچار تغییر شده و منجر به کاهش کیفیت شوند. همین مسئله و ریزه کاری ها سبب می شود که بتن اکسپوز بتواند خود را در بالاترین کیفیت نگه دارد. به این ترتیب می توان به نمونه هایی دست یافت که در صفحه بتن اکسپوز بتونیکا قابل مشاهده است. به علاوه برای آن که نکات حرفه ای در اختلاط بتن اکسپوز را به دست آورید می توانید با کارشناسان و متخصصان ما در بتونیکا تماس بگیرید.