در مقاله میکروسمنت چیست؟ شما را با میکرو سمنت و ویژگی های آن آشنا کردیم. اکنون قصد داریم شما را با مراحل ساخت این محصول آشنا کنیم. همانطور که می دانید  میکروسمنت یک پوشش سیمانی ساخته شده از مخلوط سیمان و پلیمر مایع است که از آن برای پوشش تمامی سطوح مثل دیوار، کف و به طور کلی تمامی امور مربوط به دکوراسیون داخلی و خارجی جهت زیباسازی استفاده می شود.

همچنین این محصول برای بیشتر سطوح مناسب بوده و می تواند برای سرامیک ها، تخته های OSB و… استفاده شود. اجرای میکروسمنت به صورت دوغاب انجام می پذیرد و می تواند درزها و شکاف ها را خیلی سریع پر کند به همین دلیل برای سطوح بزرگ مثل سقف، کف، دیوارها و حمام نیز بسیار مناسب است.

آماده سازی محلول اولیه میکروسمنت

از آنجایی که میکروسمنت یک ماده بتنی ساده می باشد لذا آماده سازی آن کار خیلی سختی نیست لذا مواد و ابزار مورد نیاز برای ساخت آن شامل سنگ سنباده نوسانی، سنگ سنباده های دارای محور لنگ و ماشین پرداخت سطوح است. همچنین برای ساخت آن ابزارهای ساده دیگری مثل جاروبرقی، ماله ایتالیایی و وسایل اندازه گیری نیاز می باشد.

زیرسازی و بتونه کاری جهت اجرای میکروسمنت

یکی از مهم ترین اقداماتی که پیش از اجرای میکروسمنت باید در نظر داشت زیر سازی می باشد پس هرگز این مسئله که شامل زیر سازی و بتونه کاری سطح مورد نظر می باشد را فراموش نکنید چرا که تاثیر به سزایی در چسبندگی و کیفیت نهایی میکروسمنت دارد. در صورتی که این زیر سازی به درستی انجام شود با این کار تا حد زیادی  از مشکلات و مسائل احتمالی پس از اتمام کار و یا حتی در حین کار جلو گیری می شود.

نحوه زیر سازی میکروسمنت

  • سطح اولیه باید کاملا تمیز و عاری از رطوبت باشد، سطج را به گونه ای تمیز کنید که هیچگونه آثاری از باقیمانده گچ، رنگ و یا گرد و خاک بر روی سطح نباشد و سطح کاملا صاف و هموار و بدون درز و ترک باشد.
  • همچنین دقت داشته باشید که قبل از اجرای میکروسمنت، شیب سطح باید به گونه ای باشد که برای خروج آب مناسب باشد، لذا پیش از شروع کار این شیب باید تنظیم و آماده شود.
  • توصیه می شود قبل از اجرای میکروسمنت، همه ی درزها یا ترک ها و یا فاصله بین سطوح  باید با چسب رزین و اپوکسی پر شوند. برای چنین کاری، ابتدا باید رول فایبرگلاس را روی ترک گذاشته و چسبانده شود و سپس چسب اپوکسی را روی آن پخش کرد.
  • و در نهایت قبل از اجرای میکروسمنت، با یک بتونه کاری مناسب بر روی سطح، اطمینان حاصل کنید  که کل سطح از چسبندگی مناسبی برخوردار بوده و پلیمر مایع آن از روی سطح ریزش نخواهد کرد.
  • نکته: اگر قصد دارید میکروسمنت را بر روی سطح های صاف مثل سرامیک اجرا کنید، توصیه کارشناسان بتنیکا بر این است که از  FEST contact استفاده کنید چرا که این ماده به دلیل داشتن شن و ماسه باعث زبری سطح می شود.
  • و در نهایت در نظر داشته باشید که برای انجام هر مرحله و اجرای لایه بعدی روی سطح ، باید فاصله زمانی 2 الی 3 ساعته برای هر لایه حفظ شود تا لایه مورد نظر کاملا جذب سطح گردد.

در صورتی که این عوامل را به درستی رعایت کنیم اجرای میکرو سمنت با چنین کاری و با رعایت شرایط زیرسازی، دارای کیفیت بالا و چسبندگی قابل قبول خواهد بود.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد. همچنین شما می توانید در زمینه انواع میکروسمنت، اجرا و خرید آن با کارشناسان مجرب بتنیکا تماس حاصل کنید. خواندن مقالات عوامل موثر در قیمت تمام شده ی میکروسمنت و انواع بتن اکسپوز و مزایای آن در این زمینه نیز توصیه می شود.

جشنواره تخفیف عیدانه بتونیکا
🎉 از ۱۵ تا ۳۰ درصد تخفیف 🎉
به مدت ۱۰ روز !
همین حالا با ما تماس بگیرین:
02122398766
09905090662