هرچند همان طور که در مقاله “مقاومت شیمیایی میکروسمنت” بیان گردید، این محصول از لحاظ کیفیت و مقاومت های مکانیکی و شیمیایی کاملا قابل اعتماد است، اما لازم است به این نکته توجه گردد که وقتی می توانید از کارکرد این متریال مطمئن باشید، که آن را در بستری مناسب اجرا کرده باشید. این نوشته را به این موضوع طی بندهای زیر اختصاص خواهیم داد:

  1. محدودیت بسترهای این روکش بتنی
  2. چه بستری نمی تواند میکروسمنت را نگه دارد

محدودیت بسترهای این روکش بتنی

در ابتدا لازم به ذکر است که می توان این پوشش بتنی را بر روی هر بستری اعمال نمود که عبارتند از:

  1. ملات سیمانی
  2. ملات خود تراز
  3. ترازو (terrazzo)
  4. سنگ مرمر
  5. کاشی
  6. گچ یا تخته گچ

چگونه میکروسمنت را بسازیم؟” اطلاعات کاملی درباره مواد سازنده این محصول و نحوه اختلاط آن ها به ما می دهد. البته باید گفت که این محصول را می توان هم بر روی سطوح افقی و هم بر روی سطوح عمودی اجرا کرد و در این باره محدودیتی نسبت به استفاده در فضاهای داخلی ساختمان و یا فضاهای بیرونی وجود ندارد. همین امر باعث شده که نمونه های زیر را داشته باشیم:

1.        پله های ساخته شده از میکروسمنت

2.       پوشش سطوح حمام توسط این محصول

3.      آشپزخانه های میکروسمنتی

4.       پوشش محوطه استخرهای شنا با این متریال

میکروسمنت بر چه بسترهایی اجرا می شود؟

چه بستری نمی تواند میکروسمنت را نگه دارد

همانطور که در بخش پیش گفته شد، این محصول را در بسیاری از زمینه ها می توان اجرا کرد. البته موارد استثنایی هم در این رابطه وجود دارد که عبارتند از:

1.        سطوح ساخته شده از چوب

2.       تکیه گاه ها و ساپورت هایی که به وسیله قطعاتی که می توانند به طور متفاوتی منبسط شوند، شکل گرفته است.

بنابراین به جز موارد ذکر شده فوق می توان این محصول را به دلیل ویژگی چسبندگی بالایی که دارد، بر روی سطوح ساخته شده با انواع متریال ها به کار گرفت. شما می توانید برای آشنایی بیشتر در زمینه گونه های مختلف این محصول و چگونگی نصب آن ها به صفحه میکروسمنت بتنیکا مراجعه نمایید.

نکته پایانی آنکه برای آنکه بتوانید محصول مورد نظرتان را با طراحی دلخواه خود در اسرع وقت تحویل بگیرید، کافی است که سفارش خود را با متخصصان و کارشناسان ما در بتنیکا مطرح نمایید.