چنانچه با مطالعه مقاله “مزیت های برجسته بتن اکسپوز” دریافته اید، ویژگی های مثبت بی شماری که این متریال سازنده نماهای ساختمانی دارد، سبب شده که دست اندرکاران ساخت و ساز علاقه زیادی به آن نشان دهند. به همین ترتیب لازم است در مورد مشخصات طراحی آن اطلاعات بیشتری را طی قسمت های زیر یادآوری نماییم.

  1. علت علاقه معماران به بتن اکسپوز
  2. علت علاقه طراحان به بتن اکسپوز چیست؟

علت علاقه معماران به بتن اکسپوز

بتن ماده ای مورد توجه طراحان و معماران قرار دارد. اگر بخواهیم به چند ویژگی و دلیل اصلی این امر بپردازیم که چرا این محصول مطلوب معماران است، به موارد زیر باید اشاره نماییم که عبارتند از:

1.        استحکام ذاتی بتن اکسپوز

2.       مقاومت آن در برابر نیروهای کششی و فشاری

3.      انعطاف پذیری که باعث می شود بتواند طرح ها و الگوهای مختلفی را ارائه دهد.

مزیت های بتن اکسپوز برای معماران و طراحان

برای آنکه مطالب بیشتری را درباره مقاومت های مکانیکی این محصول کسب نمایید و همچنین اطلاعاتی درباره چگونگی انجام تست های آزمایشگاهی برای تعیین مقاومت های گوناگون آن به دست آورید توصیه می کنیم که مقاله “مقاومت بتن ساختاری چیست؟” را به دقت مورد مطالعه قرار دهید.

علت علاقه طراحان به بتن اکسپوز چیست؟

خصوصیاتی که باعث محبوبیت این محصول نزد طراحان ساختمانی شده است، متفاوت با ویژگی های مذکور در بخش قبل است. این ویژگی ها که مربوط به مراحل پیش از ریخته گری است، امکانات بسیاری را در اختیار طراحان قرار می دهد. در ادامه برخی از آن ها را ذکر می کنیم:

1.        حالت مایع این محصول باعث می شود که بتواند بافت داخلی هر قالبی را که در حین ریخته گری درون آن ریخته می شود، انعکاس دهد.

2.       به همین دلیل انتخاب بافت های مختلف و متنوع در اختیار طراحان قرار می گیرد. زیرا دیگر نیازی به بافت دار کردن بتن اکسپوز پس از عمل آوری نیست و می توان در همان مرحله ریخته گری این عمل را به انجام رساند.

شما می توانید در صفحه بتن اکسپوز بتنیکا با برخی از نمونه های اجرایی محصولات ما بیشتر آشنا شوید و به این ترتیب ایده های گوناگونی از طراحی و معماری این محصول را به دست آورید. همچنین در صورتی که تقاضای استفاده از این متریال را دارید، کافی است با طراحان و معماران ما در بتنیکا تماس حاصل نمایید.

تماس با ما