علاوه بر مباحثی که در نوشته “چگونه ابعاد زیبایی شناختی بتن اکسپوز را افزایش دهیم؟” در رابطه با نکات زیبایی شناختی این محصول بیان گردید، لازم است به موضوعاتی درباره ماندگاری این محصول نیز اشاره نماییم. در همین جهت این مقاله را به موضوعات زیر اختصاص داده ایم:

  1. دوام مکانیکی بتن نما در آب و هوای سخت
  2. ماندگاری رنگ بتن نما

دوام مکانیکی بتن اکسپوز در آب و هوای سخت

با توجه به برآوردها و بررسی هایی که بر روی حدود 60 ساختمان در محیط آب و هوایی شیکاگو انجام شده است، این نتیجه حاصل شده که حدود 93 درصد از ساختمان های دارای پوشش بتن نما بعد از گذشت 40 سال همچنان دارای نماهایی با کیفیت خوب و عالی هستند. همین ویژگی ها باعث گردیده که واژه بتن اکسپوز در سال های اخیر تبدیل به یک واژه مورد علافه و خانگی تبدیل شده است.

ماندگاری بتن اکسپوز در کنار زیبایی آن

نوعی از این محصول که بهره مند از سنگدانه های زینتی است، جهت پوشش سطوح به کار می رود که این سطوح عبارتند از:

1.        ساخت کفپوش و دیوارهای پاسیوها

2.       ساخت پیاده روها توسط بتن اکسپوز

3.      ساخت راه های ماشین رو در محوطه خانه ها

اگر از این محصول جهت پوشش سطوح کفپوش استفاده گردد، می توان با ترکیب با برخی عناصر مانند سنگریزه ها، ریزدانه ها و یا شن و ماسه، به آن ظاهری خارق العاده و منحصر به فرد عطا کرد. با پرداخت های متنوع می توان طرح ها، جلوه ها و الگوهایی متمایز برای این محصول تولید نمود. درباره انواع شیوه های پرداخت این محصول در نوشته “چهار نوع پرداخت سطوح بتن اکسپوز” می توانید اطلاعات بیشتری را جمع آوری نمایید.

ماندگاری رنگ بتن اکسپوز

یکی دیگر از جنبه های زیبایی این محصول پایداری رنگ آن است. اگر از بتن نما برای پوشش سطوح ساختمانی خود استفاده می کنید، علاوه بر ماندگاری سازه، ماندگاری رنگ آن نیز حائز اهمیت است. در ادامه چند نکته را ذکر خواهیم نمود:

دوام مکانیکی بتن اکسپوز در آب و هوای سخت

1.        رنگ اصیل بتن اکسپوز خاکستری است که می تواند ترکیب های مدرن و مینیمالیستی تولید نماید.

2.       استفاده از رنگدانه ها در حین اختلاط باعث رنگ آمیزی این محصول با رنگی پایدار و مقاوم می گردد که می توانید جهت مشاهده نمونه کارهای رنگی این محصول به صفحه بتن اکسپوز بتنیکا مراجعه نمایید.

بنابراین اگر به دنبال محصولی هستید که هم فاکتور زیبایی و هم فاکتور ماندگاری را در حد اعلی داشته باشد، کافی است با متخصصان و کارشناسان ما در بتنیکا تماس حاصل نمایید.

تماس با ما