استفاده از برخی متریال ها و مواد اولیه در ساخت مصالح ساختمانی ممکن است که علیرغم فوایدی که دارند، اما همراه با عوارض مقاومتی یا زیبایی شناختی برای محصول نهایی باشند. به همین دلیل در نوشته “متریال هایی که در میکروسمنت استفاده نمی شود!” درباره برخی مواد اولیه که در ساخت این محصول مورد استفاده قرار نمی گیرند و با مواد اولیه جدیدتر و موثرتر جایگزین شده اند، سخن گفتیم.

  1. عوامل موثر در پرداخت میکروسمنت
  2. انواع مختلف پرداخت های این محصول

عوامل موثر در پرداخت میکروسمنت

پرداخت های مختلف این محصول می تواند وابسته به عوامل گوناگونی باشد که عبارتند از:

  1. بافت میکروسمنت

  2. نوع جلایی که برای آن به کار گرفته می شود.

  3. سیلر (sealer) مورد استفاده

عوامل موثر و انواع پرداخت میکروسمنت

این موارد باعث می شود که پرداخت نهایی و جلوه محصول مورد استفاده به شکل های مختلفی قابل تغییر باشد. برای آشنایی بیشتر با عوامل تاثیرگذار در این راستا می توانید به مقاله “راهنمایی نهایی برای کاربرد و فایده مندی میکروسمنت” مراجعه نمایید.

به دلیل آنکه این محصول، یک ماده متخلخل است، ضروری است که یک جلا و سیلر برای محافظت از این محصول به کار گرفته شود تا از گرد و خاک و کثیفی محافظت شود و علاوه بر آن سطح محصول نسبت به نفوذ آب مقاوم و ضد آب شود. بهترین نمونه های این نوع از محصول را می توانید در صفحه میکروسمنت بتنیکا مشاهده نمایید.

انواع مختلف پرداخت های میکروسمنت

  1. پرداخت مات میکروسمنت (Microcement matt finish): این نوع پرداخت، جلوه ای بسیار طبیعی به این روکش می بخشد و تناژ رنگ آن را کمی کدر می سازد.

  2. پرداخت فوق العاده مات میکروسمنت (Microcement super matt finish): اگر برای استفاده از این محصول به دنبال یک منظر و جلوه خیلی مات هستید که هیچ گونه درخششی نداشته باشد، می توانید از این نوع پرداخت استفاده نمایید.

انواع مختلف دیگری از این نوع پرداخت را می توانید در مقالات بعدی بتنیکا مورد مطالعه قرار دهید. در صورت تمایل جهت بهره مندی از این محصول کافی است با متخصصان و کارشناسان بتنیکا ارتباط برقرار نمایید.

تماس با ما