چه سوالاتی درباره ی میکروسمنت وجود دارد؟

میکروسمنت جایگزینی برای کفپوش بتنی صیقلی می باشد. محصولی است که هم در محیط های مسکونی و هم در محیط های تجاری قابل استفاده است.

میکروسمنت که معمولاً به آن سیمان Micro-concrete، میکرو اسکرید یا poiled نیز می گویند، پوششی بر پایه سیمان غنی از پلیمر می باشد. برای اعمال آن از ماله استفاده می شود. کاربردهای زیادی برای میکروسمنت وجود دارد.

کاربردهای آن بسیار متنوع است، به عنوان مثال کاربردهای رایج عبارتند از: دیوار، پله، کف، میز کار و حتی استخر. با آماده‌سازی صحیح، میکروسمنت را می‌توان تقریباً روی هر سطحی از جمله کاشی، چوب و کف‌های بتنی موجود اعمال کرد.

میکروسمنت دیوار

دلیل شهرت میکروسمنت در بین طراحان

محبوبیت میکروسمنت در سال های اخیر افزایش زیادی داشته است. این محبوبیت به ویژه در بین طراحان داخلی و معمارانی که به دنبال انجام طراحی داخلی در جایی هستند که معمولاً با روش های سنتی ساختمان امکان پذیر نیست. یکی از مزایای اصلی میکروسمنت، زیبایی بدون درز و روان است. به این معنی که هیچ خط دوغاب یا اتصالات سیلیکونی برای تغییر رنگ و ظاهر ناخوشایند در سال‌های آینده وجود ندارد.

میکروسمنت یک انتخاب عالی برای آشپزخانه ها، حمام ها، اتاق های مرطوب، مناطق نشیمن و دفاتر به دلیل توانایی شخصی سازی کامل، پایانی است که به دست می آید. مشتری این امکان را دارد که رنگ، تُن و سبک را انتخاب کند. یعنی هر  شخص می تواند طراحی مختص خود را داشته باشد.

میکروسمنت که معمولاً سیمان میکرو بتن، میکرو اسکرید یا سیمان جلا نیز نامیده می شود، پوششی است که بر پایه سیمان غنی شده با ماله استفاده می شود. طیف وسیعی از کاربردها را دارد و بسیار متنوع است، به عنوان مثال کاربردهای رایج عبارتند از: دیوار، پله، کف، میز کار و حتی استخر. با آماده‌سازی صحیح، میکروسمنت را می‌توان تقریباً روی هر سطحی از جمله کاشی، چوب و کف‌های بتنی موجود اعمال کرد.

. اگر می‌خواهید درباره روکش‌های دیوار و کف میکروسمنتی ما اطلاعات بیشتری کسب کنید،  صفحه میکروسمنت ما را مشاهده نمایید.

با مراجعه به صفحه تماس و برقراری ارتباط با ما، با یکی از تیم طراحی بتونیکا مشورت کنید.

میکروسمنت بر نمای خارجی

تفاوت میکروسمنت و بتن پولیش چیست؟

در حالی که میکروسمنت و بتن پولیش ممکن است در برخی موارد شبیه به هم به نظر برسند، نحوه اعمال آنها بسیار متفاوت است. بتن صیقلی معمولاً با یک بار ریختن به اندازه 75 تا 100 میلی‌متر خشک و سپس صیقل داده می‌شود. از طرف دیگر، میکروسمنت در لایه‌های نازکی به ضخامت حدود 1 میلی‌متر اعمال می‌شود و در بین لایه‌ها با مواد الماس مانند پرداخت می‌شود. این کار باعث میشود تا جلوه نهایی مطلوب را به دست دهد. انتخاب محصول مناسب به سبک مورد نظر شما و نوع بازسازی بستگی دارد.

میکروسمنت یا میکرو بتن از چه چیزی ساخته شده است؟

میکروسمنت که به عنوان رزین ریز بتن و بتن نیز شناخته می شود، پوشش نسبتاً نازکی از سیمان و سنگدانه های غنی از پلیمر است که وقتی با آب ترکیب می شود، سخت می شود و پوستی شبیه بتن به وجود می آورد. پوشش تمام شده از بین سه تا چهار لایه بسیار نازک mm 0.1 0.3mm تشکیل شده است، به روشی مشابه با رنگ اعمال می شود.

در مقاله بعدی به بررسی سایر سوالات مرتبط با میکروسمنت خواهیم پرداخت.