میکروسمنت چیست؟

میکروسمنت که معمولاً سیمان میکرو بتن، میکرو اسکرید یا سیمان جلا نیز نامیده می شود، پوششی است که بر پایه سیمان غنی شده با ماله استفاده می شود. طیف وسیعی از کاربردها را دارد و بسیار متنوع است، به عنوان مثال کاربردهای رایج عبارتند از: دیوار، پله، کف، میز کار و حتی استخر.  با آماده‌سازی صحیح، میکروسمنت را می‌توان تقریباً روی هر سطحی از جمله کاشی، چوب و کف‌های بتنی موجود اعمال کرد.

آیا میکروسمنت به سختی اعمال می شود؟

میکروسمنت یک محصول کفپوش بسیار بادوام است. دانه متوسط ​​ (دانه های بزرگتر کوارتز در مخلوط) بادوام ترین و محبوب ترین سبک  است. این محصول همراه با پوشش اشباع کننده ما برای کاربردهای پرترافیک، مسکونی و تجاری مناسب است.

آیا میکروسمنت یا بتن پولیش زیر پا سرد است؟

میکروسمنت زیر پا سردتر از سایر گزینه های کفپوش مانند کاشی یا کفپوش وینیل نیست. هم میکروسمنت و هم بتن صیقلی کاملاً با گرمایش از کف سازگار هستند و در برخی موارد کارآمدتر از کفپوش چوبی یا فرش هستند. کیفیت کار به گونه ای است که هنگام راه رفتن با پای برهنه روی یک کف کاملاً بدون درز میکروسمنت یا بتنی را نمی توان احساس کرد.

آیا می توان سیمان را روی کاشی ها اعمال کرد؟

با آماده سازی صحیح می توان میکروسمنت را روی کاشی و کفپوش چوبی نصب کرد. این آماده سازی شامل سنگ زنی الماس کنترل شده با خلاء کامل، تقویت مجدد مش فایبرگلاس اختیاری و پرایمر رزین اپوکسی ویژه است. قبل از نصب میکروسمنت روی کاشی باید ارزیابی شود تا مشخص شود که آیا برداشتن کاشی ها قبل از شروع کار مقرون به صرفه تر است یا خیر.

 

آیا می توان از میکروسمنت یا میکرو بتن در حمام استفاده کرد؟

هنگامی که به درستی مهر و موم شود، میکروسمنت محصولی عالی برای پوشش دیوارها و کف حمام و اتاق دوش است. ما در بتونیکا از یک فرآیند آب بندی چهار مرحله ای برای اطمینان از طول عمر تاسیسات حمام خود استفاده می کنیم. این شامل یک لایه پیش سیلر، دو لایه پلی اورتان پایه آب و یک لایه پلی اورتان بر پایه حلال است. تمیز نگه داشتن حمام های میکروسمنت به راحتی در محیط های مسکونی و تجاری آسان است.

اجرای میکروسمنت بر دیوار - بتونیکا

چگونه می توان کف میکروسمنت را تمیز کرد؟

تمیز کردن میکروسمنت بسیار آسان است. کاملا بدون درز بودن به این معنی است که هیچ خط دوغاب برای تغییر رنگ یا نگه داشتن کثیفی وجود ندارد. همه پوشش‌های میکروسیمانی ما ضد حساسیت هستند و برخلاف فرش‌ها گرد و غبار یا کنه را در خود جای نمی‌دهند. توصیه می‌کنیم خشکشویی منظم را با یک ماپ میکروفیبر و تمیز کردن عمیق دوره‌ای با پاک‌کننده خنثی PH همراه با جاروبرقی مرطوب را توصیه می‌کنیم.

آیا میکروسمنت یا بتن پولیش ترک می خورد؟

میکروسمنت به ندرت به خودی خود ترک می‌خورد، اما اگر حرکت قابل توجهی در بستر وجود داشته باشد، به نوبه خود می‌تواند باعث ترک خوردن پوشش میکروسمنت شود. این تقریباً در مورد کاشی ها و سایر سیستم های کف چسبان یکسان است. در  طی پروژه های مختلف متوجه می‌شویم که بسیاری از مشتریان ما تمایلی به دیدن ترک‌ها در کف‌های تمام‌شده ندارند. بنابراین ما سیستم‌های متعددی را برای کمک به کاهش خطر تا حد امکان ارائه می‌دهیم.

متریال میکروسمنت

میکروسمنت در چه رنگ ها و سبک هایی موجود است؟

رنگ های میکروسمنت

میکروسمنت در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود است که می توانید در صفحه میکروسمنت ما مشاهده کنید. برخی از محبوب ترین رنگ های ما عبارتند از: خاکستری بتنی، خاکستری روشن، خاکستری طوفانی و خاکستری ملایم.

 

بافت های میکروسمنت

میکروسمنت ما در دو بافت مختلف وجود دارد، دانه طبیعی و دانه ریز. دانه طبیعی ظاهر بتن کمی معتبرتر با مقداری حفره و تخلخل می دهد. از سوی دیگر، دانه های ریز ظاهری کاملاً صاف و شبیه به یک سطح بسیار صیقلی می دهد.

 

روش های اعمال میکروسمنت:

روشی که در آن میکروسمنت را اعمال می کنیم ظاهر کف تمام شده را تغییر می دهد. به عنوان مثال، ما می‌توانیم میکروسمنت را نصب کنیم تا یک روکش بسیار ساده، یک افکت دودی / ابری با کمی تغییر در نور و تاریکی و یک جلوه بسیار سنتی با ظاهر براق ایجاد کنیم.

 

در مقالات بعدی به بررسی سایر محصولات بتونیکا خواهیم پرداخت. ممنون که مارا همراهی کردید.