با دقت در نوشته “چگونه با میکروسمنت نوسازی انجام دهیم؟” می توانیم اولویت استفاده از میکروسمنت در امر نوسازی را دریابید. همانطور که اشاره شد از چند جهت این امر به صرفه است و می تواند به کمک افرادی بیاید که برخی از سطوح ساختمان آن ها دچار خرابی ها و یا افت کیفیتی شده اند که قصد دارند با عملیات بازسازی آن را احیا سازند.

به طور خلاصه می توان گفت میکروسمنت از آنجا که به سطوحی که با متریال های مختلف پوشش داده شده به خوبی می چسبد و از لحاظ اقتصادی نیز هزینه زیادی تحمیل نمی کند، و همچنین دارای ضخامت پایین است می تواند بهترین گزینه برای اجرای بازسازی سطوح باشد.

سرعت خشک شدن میکروسمنت چقدر است؟

اما در این نوشته قصد داریم یکی دیگر از شاخصه های میکروسمنت را مورد بررسی قرار دهیم.

  1. سطوح پر ترافیک: برخی محوطه ها هستند که افراد یا وسایل نقلیه به طور گستزده از روی آن ها تردد و عبور و مرور می کنند و همین باعث می شود فشار زیادی به سطح وارد آسد. میکروسمنت همان چیزی است که برای این سطوح مورد نیاز است. چرا که با توجه به مقاومت بالایی که دارد به خوبی وزن وارده را تحمل می کند.
  2. سرعت بالای استفاده: میکروسمنت پس از آن که بر روی سطحی که از قبل تعیین شده برای اجرا، نصب گردد به سرعت خشک می شود. و همین امر باعث می شود که سطحی پوشیده شده با میکروسمنت به زودی در معرض استفاده قرار بگیرد. و نیازی به این نباشد که فرصت زیادی را صرف خشک شدن آن کنید.

در این مورد شما می توانید میکروسمنت را با برخی از متریال ها مقایسه کنید که پس از اجرای آن ها سازنده مجبور است محیط را قرنطینه کند تا مدتی پس از آنکه متریال مورد نظر کاملا خشک و آماده بهره برداری گردد و تا آن زمان استفاده از آن محوطه امکان پذیر نمی شباشد.

بنابراین اگر شما بخواهید سطحی را پوشش داده و به سرعت از آن استفاده کنید حتما بهتر است با متخصصان این امر در بتنیکا تماس حاصل کرده تا بتوانید نمونه هایی مانند آنچه در صفحه میکروسمنت بتنیکا ارائه شده است را در اختیار داشته باشید.