اصول اولیه

همان طور که می دانید نیاز به گفتن نیست که جهت استفاده از یک محصولی یا متریال خاصی که در صنعت ساختمان اختراع و سپس تولید می شود پیش از هر چیزی ضمن آشنایی با خصوصیات و ویژگی های آن لازم است تا بدانیم که استفاده از آن محصول در چه محیط ها و چه شرایطی مناسب است و در نهایت باید نصب و اجرای آن را به متخصصان خبره در این حوزه بسپاریم. همه این ها باعث می شود که نتیجه نهایی به دست آمده مطلوب ما باشد. و استفاده از بتن اکسپوز نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید تمامی این موارد را رعایت بکنیم.

بتن اکسپوز و بتنیکا

به همین دلیل در مقاله همراه با بتنیکا در نصب بتن اکسپوز  یاد آور شدیم که جهت افزایش کارایی و افزودن زیبایی بی حد و چشم گیر به کار بهتر است افراد یا پیمانکاران ساخت و ساز برای نمای پروژه های عمرانی خود در صورت استفاده از بتن نما،  بهتر است در این زمینه با کارشناسان و مشاورانی که در بتنیکا حضور دارند و با کارکردهای بتن اکسپوز و ویژگی های آن آشنایی کامل دارند، مشورت کنند.

دلیل این مشورت کردن ها آن است که مهندسان و معماران بتوانند با یک نگاه کاملا جامع و باز بهترین انتخاب را داشته باشند که این مسئله به خودی خود موجب بهره مندی هر چه بهتر از از متریال و یا بتن اکسپوز خواهد شد. در ادامه با مثال هایی اهمیت این موضوع را بررسی می کنیم.

دلایل بررسی شرایط محیطی هنگام نصب و اجرای بتن اکسپوز

  1. برای مثال کسی که می خواهد بتن اکسپوز را در یک محیط مرطوب به کار ببرد باید اطلاع داشته باشد که آیا خواص بتن نما به گونه ای هست که بتواند در برابر رطوبت موجود در آن محیط از خود مقاومت نشان دهد یا اینکه ممکن است در اثر آن رطوبت فاسد شده و یا دچار قارچ زدگی و یا فرسایش گردد.
  2. یا مثلا اگر فردی قصد داشته باشد از بتن نما در یک محیط بادخیز  که دارای بادهای شدید و گرد و خاک است استفاده کند نیز لازم است به این مسئله که سطح بتن اکسپوز چه مقدار استحکام در برابر این عوامل طبیعی را دارد واقف باشد و همچنین باید بداند آیا وجود آن ها در دراز مدت سبب خوردگی یا فرسایش سطح بتن نما می شود یا خیر .
  3. و به عنوان مثال آخر فرض کنید بتن اکسپوز قرار است در یک محیط اسیدی یا قلیایی با ویژگی های شیمیایی خاصی اجرا شود. آن گاه نیاز داریم از تاثیر این عوامل بر روی بتن نما آگاه باشیم که تمامی این ها منوط به دانش کافی در مورد بتن اکسپوز می باشد که آیا وجود این عناصر محیطی در هوا  منجر به واکنش شیمیایی با سطح بتن اکسپوز می شوند یا خیر؟ که این مسئله می تواند اثرات مخربی هم از لحاظ ظاهری و زیبایی سطحی و هم از لحاظ مقاومت روی آن داشته باشد.

نتیجتا انتخاب بتن اکسپوز متناسب با شرایط محیطی امری حیاتی می باشد و انتخاب بتن نما در یک محیط هم نیاز به آشنایی با مشخصات و ویژگی های آن دارد و هم نیاز به آگاهی از خواص آن و میزان مقاومت سطحی و پایداری آن در برابر عوامل گوناگون خواهد داشت.

امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشد شما می توانید جهت مشاوره و خیرید انواع مصالح ساختمانی با کارشناسان مجرب مجموعه بتنیکا تماس حاصل کنید. همچنین می توانید دیگر مطالب مرتبط ما شامل انواع بتن اکسپوز و مزایای آن در این زمینه شامل را مطالعه بفرمایید

جشنواره تخفیف عیدانه بتونیکا
🎉 از ۱۵ تا ۳۰ درصد تخفیف 🎉
به مدت ۱۰ روز !
همین حالا با ما تماس بگیرین:
02122398766
09905090662