بسیاری از کارشناسان بتن اکسپوز را به عنوان یکی از مصالح ساختمانی نوین معرفی می کنند که با تغییرات هوشمندانه در کاربری بتن مبدل به یکی از متریال های زیبای نماکاری ساختمانی نوین شناخته بشود و در عرصه صنعت ساخت و ساز در سرتاسر جهان به عنوان یک نمای زیبا و جذاب مطرح گردد. به طوری که امروزه بسیاری از افراد با این محصول مدرن آشنا هستند و در بسیاری از ساختمان ها از این پوشش برای نمای ساختمان استفاده می گردد.

بتن نمادلیل گسترش استفاده از بتن اکسپوز به دلیل ظرفیت ها و قابلیت های خاص و ویژه ای است که این پوشش دارد و توانسته از یک محصول صرفا استحکام بخش برای ساختمان ها که در لایه های داخلی مورد استفاده قرار می گرفته است، به یک متریال ساختمانی تبدیل شود که در بخش های خارجی و برای پوشش ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد و بدین طریق می تواند ساختمان هایی با نماهای بسیار زیبا و خارق العاده ایجاد نماید.

با توجه به اینکه بتن اکسپوز در نمای ساختمان ها به کار می رود ولی کاربرد این مترسال منحصر به نما نیست و مصارف بسیار گسترده ای دارد. از جمله مصارفی که در این متریال مورد استقبال واقع شده است، این است که از بتن نما برای پوشش کف در محیط های خارجی ساختمانی، محوطه ی پارک ها و فضای اطراف استخرها نیز از این متریال استفاده می شود. معمولا در این وضعیت، بتن را با سنگدانه ها و یا ریزدانه های رنگی ترکیب می کنند که این ترکیب هم ظاهری زیبا به کفپوش می بخشد و هم اصطکاک قابل ملاحظه ای را بر روی کف ساختمان ایجاد می کند تا برای رفت و آمد افراد سطح استانداردی فراهم گردد. علاوه براین بتن نما برای پوشش دیواره ی پل ها ، دیواره ی سدها و همچنین زیرگذرها نیز انتخاب مفیدی می باشد.

دکوراسیونممکن است اینگونه به نظر برسد که بتن اکسپوز به دلیل بافت بتنی که دارد و همچنین به دلیل رنگ سردی که همراه این متریال است، تنها مناسب بخش های بیرونی ساختمان باشد.

اما ذکر این نکته قابل توجه است که امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها نیز از این متریال برای پوشش نمای درونی ساختمان ها استفاده می شود.

استفاده از این متریال در طراحی دکوراسیون داخلی، در طرح هایی که بتن اکسپوز با برخی از مصالح ساختمانی دیگر مخصوصا متریال های دکوری که رنگ گرمی دارند، ترکیب می شود، جلوه ی بسیار چشم گیر و زیبایی به فضای داخلی ساختمان می بخشد که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

این طراحی ها تکنیک جدیدی از کارآیی بتن نماها خواهد بود که به تدریج در حال فراگیر شدن نزد معماران و طراحان ساختمان ها می باشد.

 

نمای ساختمانالبته توجه داشته باشید که لزومی ندارد که در به کارگیری و استفاده از پنل های بتن اکسپوز برای نمای خارجی ساختمان و مخصوصا نمای درونی، از بتن با رنگ اصلی آن استفاده نمایید. به این نکته توجه کنید که بتن اکسپوز این ظرفیت را دارد که بتواند به رنگ موردنظر معمار و طراح ساختمان رنگ آمیزی گردد و به این ترتیب نگرانی مشتریانی که دغدغه ی سردی ذاتی موجود در رنگ بتن را دارند به بهترین نحو مرتفع می گردد.

در نهایت پیشنهاد می کنیم برای بهترین تصمیم گیری و بهینه ترین انتخاب پیش از شروع پروژه های عمرانی خود حتما مشورت با کارشناسان و متخصصان مجرب مجموعه بتنیکا را در دستور کار قرار دهید و سایر مقالات ما در این زمینه شامل عوامل تاثیرگذار بر قیمت میکروسمنت ، تنوع فراوان پوشش های میکروسمنت و زیبایی و دوام برگ برنده بتن اکسپوز را در حیطه ی دکوراسیون و نماسازی مطالعه بفرمایید.