اگر همانطور که در نوشته “بتن اکسپوز آکوستیک و سنتی” گفتیم، استفاده از این محصول می تواند فواید متنوعی را به همراه داشته باشد، چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم که بتوانیم بازدهی آن را از لحاظ زیبایی شناختی افزایش دهیم. در این نوشته به چند نمونه اشاره خواهیم نمود:

  1. استفاده از متریال هایی برای ملایم کردن بتن اکسپوز
  2. استفاده از بتن اکسپوز در ساخت راه پله

استفاده از متریال هایی برای ملایم کردن بتن اکسپوز

بتن نما به جهت رنگ و بافتی که دارد، در وهله اول ممکن است جلوه خشکی به همراه داشته باشد، برای آنکه بتوانیم این جلوه را با ملایمت و نرمی همراه نماییم، توصیه های زیر قابل توجه است:

  1. استفاده از کوسن، فرش و یا قابل لوازم خانگی ملایم می تواند برای مقابله با خشکی و سختی بتن نما گزینه های مناسبی باشند. به خصوص که از این محصول در ساخت مبلمان استفاده نموده باشیم.

  2. مثلا اگر در ساخت میز همانند تصویر از بتن اکسپوز استفاده کرده باشیم، بهتر است که آن را بر روی یک سطح چوبی قرار دهیم. استفاده از گل ها برای افزایش کنتراست دکوراسیون به همراه نقاشی های بر روی دیوار می تواند باعث لذت بخش تر شدن فضای خانه گردد.

استفاده از متریال هایی برای ملایم کردن بتن اکسپوز

استفاده از بتن اکسپوز در ساخت راه پله

راه پله های ساخته شده از این محصول از جمله نمونه هایی است که می توان دید که هر عنصر معماری را می توان با توجه به این سازه دوباره تعریف کرد. باید دقت کرد که استفاده از این محصول در راه پله همانطور که در نوشته “چگونه راه پله با بتن نما بسازیم؟” نیز آمده است، تنها مخصوص به محوطه داخلی ساختمان ها نیست و می توان از آن در فضای باز نیز استفاده کند.

برای آشنایی با تنوع این محصول همچنین می توانید به صفحه بتن اکسپوز بتنیکا مراجعه نمایید و علاوه بر آن در صورتی که شما نیز قصد بهره مندی از این محصول را دارید، راه آن تماس با متخصصان و کارشناسان ما در بتنیکا است.

تماس با ما