چنانچه در مقاله “بتن اکسپوز در اتاق خواب و سرویس بهداشتی” بیان کردیم، محصول دکوراتیوی که از بتن ساخته می شود و کارکرد آن پوشش نمای دیوارهای مختلف ساختمانی است، کارکرد منحصری ندارد و می توان آن را در بخش های مختلف ساختمانی با توجه سلیقه مالکان و صلاحدید طراحان به کار گرفت و در این مورد محدودیتی با توجه به انطباق پذیری این متریال وجود ندارد. در ادامه به موارد زیر توجه خواهیم نمود:

  1. استفاده از بتن نما بر روی کف سطوح
  2. نمونه ای از یک پروژه اجرایی بتن اکسپوز

استفاده از بتن اکسپوز بر روی کف سطوح

اگر از این محصول به عنوان کفپوش استفاده کنید، دو نکته زیر را باید مورد توجه قرار دهیم:

  1. برای استفاده از این متریال بر روی کف، باید آن را به خوبی جلا دهیم که پرداختی صیقلی را در اختیار ما قرار دهد.

  2. استفاده از عناصر ترکیبی مانند یک قالیچه رنگی بر روی سطح بتن اکسپوز خاکستری می تواند یک جلوه عالی همراه با کنترااستی خیره کننده برای خانه شما فراهم آورد.

استفاده از بتن اکسپوز بر روی کف سطوح

برای آنکه بتوانید ایده هایی جالب در این رابطه به دست آورید، به شما توصیه می کنیم که به صفحه بتن اکسپوز بتنیکا مراجعه نمایید.

نمونه ای از یک پروژه اجرایی بتن اکسپوز

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، این پروژه ای است که از بتن نما برای پوشش سقف ساختمان و همچنین کف ساختمان استفاده شده است. طراحان این پروژه از سنگ طرح دار هندی برای کار در طبقات آن استفاده کرده اند. عوامل دیگری را برای تقویت جلوه سنتی این ساختمان به کار برده اند که عبارتند از:

  1. پانل های اکوستیک روکش دار

  2. نورپردازی به سبک صنعتی

تاثیر این محصول بر جلوه سنتی ساختمانی را می توانید در مقاله “بلوک های دیوارپوش نرم و سنتی بتن اکسپوز” مورد مطالعه قرار دهید. با توجه به نکات یاد شده، می توان دریافت که این محصول را می توان با جلوه ها و طراحی های متنوع و متکثر به کار گرفت. چنانچه بخواهید از کیفیت، زیبایی و قدرت این محصول بهره مند شوید، کافی است که سفارش خود را با متخصصان و کارشناسان بتنیکا مطرح کنید.

تماس با ما