جذابیت ها و زیبایی های فراوان بتن اکسپوز باعث شده که امروزه نماهای ساختمانی فروانی با آن پوشش داده بشوند و این به معنای آن است که طراحان و معماران ساختمان ها به قابلیت های فراوان این محصول پی برده اند و در پی استفاده بهینه از آن هستند. چرا که با این پوشش می توان طراحی های زیبا و مختلفی را طراحی و پیاده سازی نمود.

پوشش نمای داخلی پوشش نمای داخلی ساختمان ها با بتن اکسپوز از این لحاظ دارای اهمیت است که به دلیل رنگ سردی که در این محصول وجود دارد احتمالا برای برخی سلیقه ها چندان مورد پسند نباشد.

رنگ و بافتی که این محصول داردبا توجه به اینکه نمای داخلی ساختمان در معرض دید فراوان قرار دارد، ممکن است با برخی از سلائق و  روحیات چندان سازگار نباشد.

با توجه به همین دلایل گفته می شود که بتن اکسپوز چهره ای مدرن و صنعتی را به فضای داخلی خانه می بخشد. این متریال در طراحی های مدرن طرفداران بسیاری دارد. علاوه براین لازم به یادآوری است که سبک های صنعتی در طراحی های امروزی گسترش قابل ملاحظه ای یافته است. معمولا طراحان در کنار بتن نما برای طراحی دکوراسیون داخلی از برخی المان های دکوراتیو استفاده می کنند که سردی بتن نما را در فضای طراحی خنثی سازد.

بتن نمابه عنوان مثال می توان از آجر دکوراتیو در کنار بتن اکسپوز استفاده نمود و یا با استفاده از رنگ های خاصی از مبلمان، فضای داخلی ساختمان را به گونه ای طراحی نمود که هم از لحاظ مدرن و صنعتی بودن از بتن نما بهره ببریم و هم اینکه فضای طراحی داخلی به طور کلی خیلی سرد نباشد تا ترکیب این دو متریال به خوبی یک طراحی زیبا و جذاب را برای دکوراسیون داخلی ساختمان فراهم نماید. سلیقه های مدرن امروزی که معمولا به دنبال سبک های مینیمال و مدرن با طرح های صنعتی هستند بسیار تمایل به استفاده از بتن اکسپوز در طراحی داخلی را دارند. البته لازم است این نکته را نیز مورد ملاحظه قرار داد که علاوه بر دیوارهای داخلی، برای پوشش سطوح کف نیز امروزه از این متریال مدرن استفاده می شود. در ادامه با چند مزیت اصلی بتن نما آشنا می شویم.

وزن بسیار سبک :

این ویژگی مهم در جابجایی و نصب پوشش بسیار مهم است و همچنین فشار کمتری را به ستون ها و دیوارهای حامل در ساختمان وارد می سازد. به همین دلیل از این منظر بتن اکسپوز باعث صرفه جویی فراوانی در انرژی می گردد.

بالاترین استانداردهای زیبایی بصری :

امروزه خلاقیت بسیار فراوانی در طراحی دکوراسیون فضاهای مختلف وجود دارد و طراحان دکوراسیون نیز هر روز طرح هایی زیباتر و شگفت انگیزتری خلق می کنند. بتن اکسپوز این امکان را برای طراحان ایجاد نموده تا بتوانند نمایی زیبا با جلوه ای خاص را برای مشتریان فراهم نمایند.

طراحی دکوراسیون داخلیعایق حرارتی :

در میان متریال های مختلف ساختمانی، بتن اکسپوز عایق حرارتی مناسبی است. به همین دلیل این متریال می تواند در حفظ انرژی گرمایی ساختمان بسیار موثر باشد. امروزه مبحث حفظ سرمایه های انرژی از سیاست های اساسی در تمامی قسمت های صنعت ساختمان می باشد که بتن نمت نیز در این جهت به طراحان در جهت کاهش میزان مصرف انرژی کمک می کند.

در نهایت پیشنهاد می کنیم برای بهترین تصمیم گیری و بهینه ترین انتخاب پیش از شروع پروژه های عمرانی خود حتما مشورت با کارشناسان و متخصصان مجرب مجموعه بتنیکا را در دستور کار قرار دهید و سایر مقالات ما در این زمینه شامل مزایای مهم میکروسمنت چیست ؟ ، دلایل ایده آل بودن میکروسمنت برای کفپوش و دیوار منازل چیست ؟ و بتن اکسپوز محصولی زیبا و سازگار با محیط زیست را در حیطه ی دکوراسیون و نماسازی مطالعه بفرمایید.