اگر تصور می کنید که بتن نما مخصوص پوشش نمای بیرونی یک ساختمان است، بهتر است نگاهی به مقاله “بتن اکسپوز در ساخت راه پله ها” بیندازید. در این نوشته خواهید دید، که محدودیتی برای به کار گیری این محصول وجود ندارد. یعنی تصور و تخیل معماران و طراحان تا جایی که گسترش پیدا کند، این متریال قابلیت همراهی دارد و انعطاف پذیری آن سبب انطباق با هر محیطی خواهد شد. در این نوشته چند نمونه دیگر را در همین راستا مورد تحلیل قرار خواهیم داد:

  1. استفاده از بتن نما در خانه های دارای فضای باز
  2. نکات اجرایی در استفاده از بتن اکسپوز در اطراف استخر

استفاده از بتن اکسپوز در خانه های دارای فضای باز

در تصویر زیر نمونه ای از یک خانه را که بخشی از طراحی آن شامل یک فضای باز است، مشاهده می کنید که معمولا این خانه ها می تواند به صورت خانه های ویلایی در نظر گرفته شود، که در دوره تعطیلات مورد استفاده قرار می گیرند. دو نکته ویژه را در رابطه با ساختمانی که در تصویر می بینید، مورد اشاره قرار خواهیم داد:

  1. صندلی به کار رفته در این تصویر و میز وسط از بتن ساخته شده اند.

  2. سکوی اطراف استخر از بتن اکسپوز ساخته شده است که در ترکیب با مبلمان بتنی به کار رفته می تواند هارمونی جالبی را ایجاد نماید.

برای مشاهده نمونه های دیگر کاربرد این محصول در فضای باز ساختمانی می توانید به پروژه های اجرایی ارائه شده در صفحه بتن اکسپوز بتنیکا مراجعه نمایید.

استفاده از بتن اکسپوز برای محیط اطراف استخر

نکات اجرایی در استفاده از بتن اکسپوز در اطراف استخر

همانطور که در نوشته “آیا بتن اکسپوز برای اطراف استخرها مناسب است؟” می توانید مشاهده کنید، یکی از کاربردهای رو به گسترش این محصول استفاده در محیط های کناری استخرها می باشند که به دلیل مزیت های متعددی است که می توانید در مقاله مذکور با آن ها آشنایی پیدا کنید. اما در این نوشته قصد داریم درباره چند نکته اجرایی درباره این کاربرد گفتگو کنیم:

  1. حتما متریال را به خوبی مهر و موم کنید تا مانع از نفوذ و رخنه آب به درون ساختار آن شوید.

  2. سطح بتن اکسپوز باید به خوبی جلا داده شود تا معیارهای زیبایی شناسی را برآورده سازد.

اگر قصد استفاده از این متریال را در ساخت فضاهای کناری استخر ساختمان مورد نظر خود دارید، می توانید درخواست خود را با کارشناسان بتنیکا مطرح نمایید.

تماس با ما