ملاحاظات نصب بتن اکسپوز

بتن اکسپوز یا بتن نما، در واقع همان بتن رایج است که به کمک تغییراتی که در ساختار و رنگ آن ایجاد شده برای بکارگیری در سطوح خارجی ایجاد شده است. زیبایی، استحکام و مقاومت بالای آن در برابر فشارمکانیکی و همچنین تغییرات محیطی اهمیت آن را در معماری دو چندان کرده است.

نکات مهم در نصب بتن اکسپوز

به منظور حصول اطمینان از حفظ بهینه بتن ، تعدادی از ملاحظات باید در نظر گرفته شود. چه قبل و چه در طول فرآیند ساخت، مراقبت و انتخاب مواد مورد استفاده اساسی است. رعایت تمام این نکات به صورت مکمل خروجی کار شما را بهبود می دهد.

قالب بندی بتن اکسپوز

همچنین مطالعه کنید: 4 قالب رایج برای بکارگیری بتن اکسپوز

 

  1. در حالی که بتن اکسپوز یک ماده بسیار مقاوم است، همیشه در معرض دید قرار دارد. ارزیابی نوع آب و هوا از قبل یک کار اجباری در مراحل اولیه توسعه آن است.
  2. هرچه این اطلاعات دقیق تر باشد، تهویه بهتر و خطر آسیب کمتری خواهد داشت. نشت و قارچ عوامل اصلی آسیب به بتن  هستند. در مقابل این، استفاده از محصولات ضد آب یا ضد باکتری بسیار مهم است.
  3. قرار نگرفتن قطعاتی از سازه در معرض بیرون نیز موضوعی قابل تامل است. سازه بتنی اکسپوز ما باید تا حد امکان آب بندی و ضد آب باشد.

این نکاتی است که طبق تجربیات ما با شرکت های خارجی این حوزه بدست آمده است. در رفرنس های خارجی، نیز اجرای بتن امری نیازمند دقت بالا قلمداد شده است.

همچنین مطالع کنید: بتن اکسپوز در معماری داخلی چه کاربردهایی دارد؟

نمای رستوران با بتن اکسپوز

سخن نهایی

اجرای پروژه های مربوط به مواد اکسپوزه نیاز به دقت بالایی دارد. ظرافت انجام کار و اجرای دقیق ملاحاظات به مهارت و دانش فنی بالایی در این زمینه نیاز دارد. برای مشاوره گرفتن در زمینه اجرای نما و دکوراسیون داخلی می توانید با مشاورین ما در تیم بتونیکا تماس حاصل نمایید.